Sözleşmeler ve kurallar

Anasayfa Sözleşmeler ve kurallar

SAĞLIK İLE İLGİLİ UYARILAR

DEĞERLİ ÜYELERİMİZ VE MİSAFİRLERİMİZ;
Lütfen bu kitapçığı dikkatle inceleyiniz. Bu kitapçıktaki kuralların her biri sektörel tecrübeler ve deneyimler sonunda ortaya çıkmış olup, Kulüp içerisinde bir ihtiyacı düzenlemekte ve sizlerin rahatı ve huzuru için titizlikle uygulanmaktadır. Kulüp kurallarına uyma konusundaki işbirliğiniz, standartlarımızın sürdürülebilmesi ve üyeliğinizden maksimum derecede keyif alabilmeniz açısından oldukça önemlidir.

EUPHORİA FİTNESS SPA & HEALTH CLUB;
Üyelik koşulları, üyelerin hijyen ve güvenliğe ilişkin uyması gereken kurallar ile tarafların hak ve yükümlülükleri aşağıda belirtilmiştir. Taraflar, aşağıda yazılı koşulları ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası niteliğindeki “Kulüp Kullanım Şartları” kurallarını müzakere ederek kabul ettiklerini beyan ve taahhüt etmişlerdir.

SAĞLIK İLE İLGİLİ UYARILAR

Sağlıklı ve uzun yaşam için, yılda en az 100 saat egzersiz yapmak gerekmektedir. Düzenli yapılan egzersizler başta kalp sağlığı olmak üzere çeşitli sağlık sorunları ile karşılaşmamanıza destek olur. İyi bir egzersiz yaşamınıza yıllar ve yıllarınıza yaşam katar. Doğabilecek sağlık komplikasyonları ve yaralanmalara maruz kalmamak için aşağıda belirtilen sağlıkla ilgili güvenlik önlemlerini almak ve bunlara uymak zorunludur.

a. Egzersize başlamadan önce sağlık kontrolü (check-up) yaptırınız.
b. Euphoria Fitness & Health Club, Üye’ye Üyelik Anlaşması ile birlikte imza karşılığı verilmiş olan ÜYENİN FİZİKSEL SAĞLIĞI VE HASARLAR SONUCU SORUMLULUK maddesi (Üyelik Sözleşmesi madde 12) kapsamında hizmet sunmaktadır.
c. Kas veya eklem problemleriniz var ise ağırlıklarda değişiklik yapınız ya da ağırlık çalışmalarından kaçınınız.
d. Ritim bozukluğu, kalp rahatsızlığı, yüksek tansiyon gibi bir kronik rahatsızlığınız veya önceden geçirilmiş bir sakatlığınız var ise tehlike içeren hareketleri yapmayınız.
e. Geçirilmiş kalp krizi, koroner yetmezlik, by pass operasyonu, koroner stend uygulaması, kalp kapak sorunları, ritim bozuklukları, hipertansiyon ve benzeri hastalıklar söz konusu ise ya da üyeliğinizin ilerleyen dönemlerinde benzer hastalıklar oluşur ise egzersize başlamadan önce uzman doktorunuzdan yapabileceğiniz egzersiz türleri, süreleri ve limitleri hakkında bilgi alınız, aldığınız bilgileri tesis doktorları ve spor hocaları ile paylaşınız. Kendi uzman doktorunuzun belirlediği limitlerin uygulanması tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.
f. Sauna, buhar odası, termal havuz ve ağırlık bölümleri yüksek tansiyon, kalp hastalıkları yönünden risklidir.
g. Programınızı başlangıçta ısınma-streching ve sonunda soğuma olarak bütünleyiniz. Böylece riski azaltmış olursunuz. Egzersizinize yavaş ve kontrollü olarak devam ediniz.
i. Yeni bir programa başladığınızda daima hafif düzeyde başlayınız. Hafiften ağıra doğru gidiniz. Kendi uzman doktorunuzun belirlediği limitler içinde, yaşam tarzınızı, yemek alışkanlığınızı, egzersiz alışkanlığınızı dikkate alarak, kapasitenizi zorlamadan spor yapınız.
j. Ağırlıkta düzgün nefes önemli ve zorunludur. Vücut oksijensiz kalmaz ve risk azalır.
k. Epilepsi hastalığınız var ise kardiyo aletlerini mutlaka emergency stop kıskacı ile kullanınız. Yüzme havuzlarından refakatçi eşliğinde faydalanınız.